Menu:

Chateau Clerc Milon

Chateau Clerc Milon je součástí vinařské oblasti Pauillac. Vinice se nachází v severní části Pauillacu, kde je v půdě vysoký podíl písku a štěrku. Čím blíž jsou vinice k řece, tím víc se zvyšuje podíl hlíny.

Chateau Clerc Milon pokrývá 43 hektarů vinic osázených Cabernet Sauvignon (46%), Merlot (39%), Cabernet Franc (12%), Petit Verdot (2%) a Carmenere (1%). Vinné révy jsou v průměru asi staré 40 let.

Historie

První zmínka o Chateau Clerc Milon se datuje do počátku 19. století, kdy v okolí vesnice Milon byla spousta malých vinic. Jedna z těchto vinic patřila Jean-Baptistovi Clercovi. Předtím než v roce 1863 zemřel, prodal část svého majetku panu Lamenovi, který později prodal svou část Jacquesovi Mondonovi. Jacques Mondon se soudil kvůli ochranné známce Clerc Milon s manželkou Jean-Baptista Clerca a v tomto sporu zvítězil. Jeho vinice tak mohly být označeny jako Clerc-Milon-Mondon. V příštích letech mělo vinařství několik majitelů. Marie Vialard a Madame Heron prodaly v 70. letech 20. století vinařství Baronu Philippovi de Rothschild. Začátkem 80. let se víno z Chateau Clerc Milon začalo zpět vracet k původní kvalitě.

Víno

Chateau Clerc Milon

Chateau Clerc MilonJediné víno vyráběné tímto vinařstvím. Víno tmavě červené barvy, se silnou ovocnou vůní a chutí.

Kvašení probíhá v nerezových nádržích po dobu 15 až 22 dnů.Pak víno zraje v dubových sudech po dobu až 18 měsíců. 30% sudů se obnovuje každý rok.

Toto víno má velmi dobrý potenciál pro archivaci.

 

Adresa

oficiální stránky vinařství Chateau Clerc Milon

Překlady cizojazyčných textů zajišťuje www.e-translate.cz