Menu:

Chateau Calon-Segur

Chateau Calon-SegurChateau Calon-Segur má rozlohu 123 akrů a je nejsevernějším vinařstvím, jehož víno bylo klasifikovano v oblasti Medoc.Víno vyrábené v tomto vinařství v Saint Estephe bylo klasifikováno jako jedno ze čtrnácti Troisiemes Crus v klasifikaci roku 1855. Vysázené odrůdy jsou: Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (20%), Cabernet Franc (15%). Réva je stará asi 40 let.

Historie

Calon označuje loď, která byla používaná ve středověku pro přepravu dřeva.Calon-Segur je jednou z původních tří vinic v Saint Estephe. V 17. století Nicolas-Alexandre, markýz de Ségur, se stal majitelem Chateau Calon. V té době už byl majitelem i Chateau Latour a Chateau Lafite. Říkával, že "ačkoliv vyrábí víno na Lafite a Latour, jeho srdce patří Calonu". Na památku tohoto výroku je na etiketě okolo názvu vinařství vyobrazeno srdce. Později se z původního vinařství Calon oddělila vinařství Montrose a Phelan Segur. V současné době je ve vlastnictví Philippa Capbern Gasquetona.

Víno

Chateau Calon-Segur

Chateau Calon-SegurVíno kvasí v dubových nádobách a poté zraje v dubových sudech 24 až 26 měsíců. 30 až 50% sudů je výdy nových.

 

 

 

 

 

Capbern Gasqueton

Druhá značka vyráběná v Calon Segur.

Překlady cizojazyčných textů zajišťuje www.e-translate.cz