Menu:

Chateau Gruaud-Larose

Chateau Gruaud-Larose leží ve vinařské oblasti Saint-Julien, které patří mezi patnáct Deuxiemes Crus z půsovní klasifikace bordeauxských vín z roku 1855.

Vinice mají 82 hektarů. 57% je osázeno odrůdou Cabernet Sauvignon, 30% Merlotem, 8% Cabernet Francem, 3% Petit Verdot a 2% Malbecem.Průměrné stáří révy je čtyřicet let, ale jsou zde i části staré sto let.

Historie

Vinařství nemá tak dlouhou historii jako ostatní v tomto kraji. Jeho počátek se datuje do roku 1725, kdy zdejší panství Fond-Bedeau vlastnili Josepth Stanislas Gruaud a Josepth Sebastian de La Rose. Po smrti Gruauda v roce 1778 de La Rose přejmenoval panství na Gruaud-La Rose. Jméno se o pár let později změnilo na Gruaud-Larose.

Vlastnictví postupně přecházelo mezi několika dědici, až ho v roce 1867 rozdělili na Chateau Gruaud-Larose-Sarget a Chateau Gruaud-Larose-Faure.

Vinařství se spojila znovu až díky rodině Cordierů, která zakoupila část Sartetů v roce 1917 a v roce 1835 i část Fauerů. V té době už Cordierovi vlastnili Chateau Lafaurie-Peyraguey a Chateau Talbot. Vinařství mělo v té obě 137 hektarů, z nichž už 68 bylo osazené vinicemi. V roce 1983 vinařství koupila společnost Suez a v roce 1993 Alcatel-Alsthom. V roce 1997 se novým majitelem stala skupina Taillan vedená Jacquesem Merlautem.

Vína

Chateau Gruaud-Larose

Temně rudé víno. Vyvážená chuť. Náznak ostružin.

Víno je skladováno nejméně 18 mesíců v dubových sudech.

Roční objem je 150 000 lahví.

Sarget du Chateau Gruaud-Larose

Druhé víno. Roční objem 250 000 lahví.

Na trhu se také můžete setkat s víny La Roseraie de Gruaud Larose nebo Chevalier de Gruaud-Larose.

Oficiální stránky vinařství.

Překlady cizojazyčných textů zajišťuje www.e-translate.cz