Menu:

Cestomilové – největší specialisté na Francii na zájezdy za vínem

Cestovní kancelář Cestomilové se specializuje na poznávací zájezdy do Francie. Nabízí převážně letecké zájezdy do téměř všech francouzských regionů. Aktuálně má na svém kontě 50 typů zájezdů. Pokud hledáte zájezd za vínem do Bordeaux, za levandulí do Provence, za skvělou gastronomií do Burgundska nebo za zážitky na Azurové pobřeží, určitě si vyberete. Regionem Vás většinou provede přímo sama majitelka Věrka, která Francii propadla před více než 10 lety a zná každý kout této nádherné země. Z lásky k vínu si udělala několik sommelierských kurzů, díky kterým dnes sama dokáže vést odborný výklad. V rozhovoru s ní prozradíme, jaká vznikla myšlenka Cestomilů, jak vypadají zájezdy za vínem a jakému vínu ona sama nejvíce holduje.

Proč jste se rozhodla zaměřit se výhradně na Francii a o čem vypovídá název Cestomilové?

Cestomilové – milujeme cestování. To je naše motto a motto našich klientů. Ze zájezdu chceme udělat jedinečný zážitek, na který se nezapomíná. Francie je země „neomezených možností“. Můžete tady poznávat, relaxovat u moře, sportovat, lyžovat a díky nesmírnému kulturnímu bohatství budete mít stále co objevovat.

Cestovní kancelář Cestomilové se specializuje mimo jiné na zájezdy za vínem. Co nás na takovém zájezdu čeká?

Francie je zemí vína a to jednoho z nejlepších na světě. Pokud se tedy rozhodnete dozvědět se něco více o tomto lahodném moku, pak je dobré vydat se přímo ke zdroji. Na vinařstvích vám řeknou zajímavosti k výrobě a součástí je i degustace. U některých zájezdů je před odjezdem také sommelierský rychlokurz, kde se naučíte důležité základy o víně. Na těchto zájezdech provádím osobně, protože víno je moje srdeční záležitost.

Do kterých regionů za vínem jezdíte?

Téměř v každém francouzském regionu od Paříže na jih se produkuje víno. My jezdíme do těch, které mají opravdu velké jméno. Na prvním místě je samozřejmě Bordeaux se svými skvělými červenými víny. Do Burgundska se vydáváme za vynikajícími víny odrůdy Pinot. Burgundským vínům je ovšem třeba přijít na chuť, ne každý konzument jim rozumí. Degustace zařazujeme i při klasických typech zájezdů například v Provence, protože i tento region má velkou základnu, co se týká produkce vína.

Jaký druh vína a z jaké oblasti upřednostňujete?

Nejraději se vydávám za vínem do Bordeaux, protože patří mezi nejlepší ve Francii. Ráda mám ovšem i Provence jako vinařský kraj a to především během léta, kdy se skvěle popíjí zdejší růžové víno. Náročnější konzumenti mohou vyrazit za skvělým červeným a bílým vínem do oblasti Châteauneuf-du-Pape. Pokud ovšem fandíte odrůdě Pinot nebo-li burgundskému, tak je třeba vydat se přímo do Burgundska.

Proč bych si měl vybrat právě Vás jako cestovní kancelář?

Děláme vše s láskou a je to na nás vidět J Zájezdy připravujeme většinou pro skupinky přátel nebo pro firmy přímo na míru. Vše je letecky, maximálně pro 10 – 12 osob a klademe důraz na individuální přání zákazníka. Řídíme se heslem „nic není nemožné“ a zařídit dokážeme úplně vše JVíce o zájezdech za vínem na stránkách www.cestomilove.cz.