Menu:

Lalou Bize-Leroy

Lalou Bize-Leroy se narodila v roce 1932 po občanským jménem Marcelle Leroy. Je dverou Henriho Leroye (1894-1980), po kterém převzala obchod s burgundským vínem v Domaine Leroy v roce 1955.

Od roku 1974 se podílela na řízení Domaine de la Romanée-Conti, jedné z největších vinařských společností, kde byla také zodpovědna za marketing. Ve spolupráci s Aubertem de Villaine se podílela na celosvětovém úspěchu této firmy. Kolem roku 1976 se dostali poprvé do konfliktu kvůli Aubertově účasti na ochutnávce kalifornských vín pořádané pařížským obchodem s vínem.

Během ochutnávky naslepo, tedy bez toho, aby porota vědela, jestli právě pije francouzské nebo americké víno, na celé čaře zvítězila ta americká a to jako v červených, tak i v bílých vínech. Poté celou záležitost zvěřejnil dopisovatel časopisu Time, z neoficiální soutěže se stala francouzská národní "tragédie".

Na druhou stranu Aubert v pozdějších letech vyčítal Lalou zvolenou strategii distribuce vína Domaine de la Romanée-Conti. Po trvajících sporech ze společnosti odešla v roce 1992. Dnes můžeme říct, že to bylo na škodu Domaine de la Romanée-Conti.

Lalou získala více času se plně věnovat svým vinařstvím, Domaine Leroy a Domaine d'Auvenay. V devadesátých letech 20. století přivedla Domaine Leroy mezi nejlepší burgundská vinařství.

Použité zdroje: wikipedia.org

Překlady cizojazyčných textů zajišťuje www.e-translate.cz