Menu:

Corbieres

Corbieres patří mezi největší apelace regionu Languedoc, v roce 2005 se v něm vyrobilo 46% celkové produkce vína Languedocu. Toto AOC bylo vytvořeno v roce 1985 a dnes zahrnuje 13500 hektarů vinic s roční výrobou 554 000 hektolitrů, tedy 74 000 000 lahví.

V oblasti je dominantní červené víno, které tvoří téměř 95-procentní podíl, následuje s 3,50 růžové víno a s 2% bílé víno. Vzhledem k rozlehlosti kraje najdeme velmi rozličné terroiry vznikající rozdílým složením půdy a mikroklimaty.

Červená vína musí být vyrobeno smícháním minimálně dvou odrůd. Odrůdy jsou rozděleny do čtyř skupin. Grenache. Lledoner Pelut, Mourvedre a Syrah musí tvořit ve výsledné směsi alespoň 50% podíl. Carignan, Picquepoul Noir a Terret Noir nesmí mít větší než 50% podíl. Cinsaut může mít nejvíce 20% a Grenache Gris maximálně 10%.

Růžová vína obsahují opět minimálně dvě odrůdy. Odrůdy Grenache, Lledoner Pelut, Mourvedre, Picquepoul Noir a Syrah musí celkem mít nejméně 25% podíl. Maximálně 75% je povoleno odrůdě Cinsaut. Carignan, Grenache Gris a Terret Noir nesmí v souhrnu překročit 50%. Nejvíce 10% podíl je povolen Grenache Gris. Odrůdy Bourboulenc, Clairette, Grenache Blanc, Macabeu, Marsanne, Muscat Blanc a Petits Grains, Piquepoul Blanc, Roussanne, Terret Blanc a Vermentino jsou omezeny na celkový 10% podíl.

Corbieres AOC má tyto části

Použité zdroje: Tom Forrest - TheComplete Wine Course, wikipedia.org, snooth.com, thewinedoctor.com

Odkazy

Oficiální stránky Corbieres AOC

Překlady cizojazyčných textů zajišťuje www.e-translate.cz