Menu:

Víno v plechovce? Proč ne.

První francouzské prémiové víno v plechovce, kde obvykle hledáme pivo nebo energetický nápoj, může být geniálním nápadem 21.století, jak přiblížit víno mladším generacím. Zároveň je to chytrý tah, jak generaci zvyklé pít kvalitní víno umožnit vychutnat si špičkové francouzské víno v rozumné míře. Plechovka je praktické balení, které je okamžitě k dispozici. Zabere minimum místa a okamžitě máte k dispozici téměř 2 dcl toho nejlepšího vína ze země galského kohouta.

Jaké jsou další výhody tohoto způsobu balení? Plechovka je levnější než sklo, je lehčí, snadno recyklovatelná a perfektně se hodí k dnešnímu uspěchanému způsobu života.

Víno je citlivý produkt. Vyžaduje zvláštní zacházení během přepravy a hlavně během skladování. Kdysi dávno se víno uchovávalo v amforách. Byly ovšem těžké a snadno se rozbily. Potom přišly sudy. Vytvářely ideální prostředí pro víno, ale za cenu minimální možnosti manipulace. Ke slovu se přihlásily skleněné láhve.Byly lehké, ale negativem je křehkost. Zkuste si poslat láhev vína poštou.

Společnost Winestar nabízí v plechovkách vína z nejproslulejších vinařských regionů Francie. Chcete skleničku růžového jako aperitiv? Nebo snad bílé víno k rybě a zrovna jste sami doma a nechce se vám otevírat celou láhev? Přesně pro takové chvíle je tu Winestar.

winestar

Víno v 187 ml plechovkách je chráněno dvěma ochrannými vrstvami, které brání kyslíku, světlu a vlhkosti, aby víno znehodnotily. Plechovky jsou 100% recyklovatelné.

winestar

Vína

V současnosti nabízí vína kategorie AOC z Chateau de l’Ille z Languedocu. U všech vín platí, že jejich vlastnosti a chuť garantuje výrobce po dobu 5 let.

Cuvée Andreas (červené víno)

Plné víno v chutí i vůni. Vyrábí se ze směsi Syrahu (40%), Mourvèdre (40%) a Grenache noir (20%). V současnosti je k dostání ročník 2012. Víno patří do kategorie Corbières AOC.

Cuvée Emilie (bílé víno)

Svěží bílé víno s náznaky ananasu a grepu a jemného citronu. Tvoří ho směs Malvoisie (55%), Rolle Vermentino (25%) a Grenache blanc (20%). V plechovkách dnes dostane ročník 2011. Opět spadá pod Corbières AOC.

Cuvée Alexandre (růžové víno)

Růžové víno ročníku 2012 s převažující chutí a vůní jahod a malin. Zkušené chuťové pohárky rozeznají jistě i náznaky banánu. Směs Syrahu (80%) a Grenache (20%). Apelace Languedoc AOC.

Plány do budoucna

Společnost chystá rozsáhlou expanzi nejen obchodní sítě, ale i portfolia vín. V brzké době bude na trhu řada klasických vín z Burgundska, údolí Rhóny a Bordeaux a limitované řady vín z Chablis a Saint-Émilion, samozřejmě nemůže chybět Beaujolais Nouveau.

Cílem společnosti je, aby se značka Winestar stala v roce 2020 dominantním dodavatelem aerolinek v oblasti vín balených v plechovkách. Může to znít jako velký sen, ale nemusí být tolik nereálný. Plechovky mají jednoznačnou výhodu ve své skladovatelnosti. Zabírají totiž méně místa než klasické dvou decilitrové skleněné lahvičky využívané pro servírování vín dnes. Plechovky mají rozměry skvěle padnoucí na podnosy a vozíky využívané palubním personálem. Přesně 36 plechovek se vleze na jeden podnos. Do vozíku může letuška nebo stevard naložit 288 až 432 plechovek vína.

O společnosti

Winestar nabízí vína po celém světě, kdy využívá strategicky umístěných zastoupení v Paříži, Hong Kongu a v USA. Winestar najdete v řadě evropských zemí, v severní Americe, v Africe a v Asii. Mezi největší společnosti distribuující výrobky značky Winestar patří Carrefour nebo Hyatt.